بانجی جامپینگ کیش یک تفریح بسیار هیجان انگیز برای افرادی که به تخلیه آدرنالین علاقمند هستند می باشد. بهترین بانجی جامپینگ خاورمیانه در جزیره زیبای کیش و بر فراز خلیج فارس احداث شده است و این تفریح جذاب بسیاری از مسافران را ترغیب می کند که حتما از آن لذت ببرند. در این مطلب قصد داریم به طور کلی در رابطه با بانجی جامپینگ در کیش به شما دوستان اطلاعاتی ارائه دهیم.

معرفی بانجی جامپینگ کیش
 

مناطق گردشگری در هر کجای دنیا که باشند جهت جذب بیشتر گردشگر یک سری خدمات ویژه به مسافران و بازدیدکنندگان ارائه می دهند. جزیره زیبای کیش نیز به عنوان یکی از جاذبه های زیبای گردشگری دارای امکانات فوق العاده ای از جمله مکان های تفریحی، سواحل زیبا، تفریحات آبی و غیرآبی، رستوران ها و مراکزخرید لوکس و … می باشد.

بانجی جامپینگ یکی از ده ها تفریحات بازی در کیش می باشد، با اینکه شهرهای مختلف از جمله تهران نیز بانجی جامپینگ دارند، اما چیزی که بانجی جامپینگ کیش را خاص می کند پرش بر فراز آبهای نیلگون خلیج فارس است.

بانجی جامپینگ کیش در کنار دریا و در مجاورت مراکز خرید و رستوران های معروف کیش قرار گرفته است. زمینی که بانجی جامپینگ در آن واقع شده حدود 1500 مترمربع می باشد. آدرس دقیق بانجی جامپینگ جزیره کیش در مرکز جزیره، میدان المپیک کیش و در مجاورت شهر زیرزمینی کاریز کیش است.

ساخت سکوهای پرش بانجی جامپینگ کیش مطابق با استاندارد های جهانی بوده و به همین جهت یکی از امن ترین سکوهای بانجی جامپینگ منطقه محسوب می شود که در سال 1395 افتتاح گردیده است.

 

شرایط استفاده از بانجی جامپینگ کیش
 

بانجی جامپینگ در واقع ورزشی است که شخص با محافظ و همچنین یک طناب فنر دار از ارتفاع زیاد به سمت زمین می پرد، البته فرد هیچ برخوردی با زمین نمی کند و با نزدیک شدن به زمین به وسیله طناب ثابت مانده و بین زمین و آسمان معلق می ماند.

در صورتیکه بیماری خاصی از جمله ناراحتی قلبی نداشته و یا باردار نباشید و سنتان بالای 14 سال باشد معمولا می توانید از بانجی جامپینگ استفاده کنید. البته حضور والدین افرادی که بین 14 تا 18 سال هستند در هنگام  پرش الزامی است.

قبل از پرش مربی به شما آموزش های لازم را توضیح داده و نکات ایمنی را توضیح می دهد، سپس شما در صف می مانید تا نوبتتان برسد. بهتر است قبل از پرش لباس و کفش مناسب بپوشید و مطمئن شوید که شی قیمتی همراه خود ندارید.

در هنگام پرش یا می توانید خودتان بپرید یا اینکه مربی شما را پرتاب کنید و در حین پرش و قبل از آن گوینده ای گزارشگری از بازی شما ارائه می دهد که باعث جذابیت بیشتر این تفریح می شود. یکی از خوبی های بانجی جامپینگ کیش این است که استفاده از آن برای بانوان محترم نیز مجاز می باشد.

بانجی جامپینگ موجود در کیش دو جایگاه مجزای 40 متری و 60 متری دارد. اغلب افراد بایستی از جایگاه 40 متری استفاده کنند و استفاده از جایگاه 60 متری تنها برای افرادی است که قبلا تجربه پرش با جامپینگ را داشته باشند و اینکه یک سری تست های پزشکی از فرد گرفته شود تا بعدا مشکلی پیش نیاید.

بانجی جامپینگ کیش پیشنیازهای لازم جهت استفاده از بانجی جامپینگ کیش
پرداخت هزینه
نداشتن بیماری خاص از قبیل دیسک ، ناراحتی قلبی و …
داشتن سلامت فیزیکی کامل
داشتن سن 14 سال و بیشتر
داشتن وزن بین 35 تا 90 کیلوگرم
عدم مصرف مواد مخدر، مسکن های خیلی قوی یا داروهای روان گردان
عدم مصرف مشروبات الکی طی 24 ساعت گذشته
ارائه توضیحات کامل در رابطه با سوابق بیماری های قلبی
انجام تست های خاص پزشکی جهت پرش از سکوی 60 متری
پوشیدن لباس مناسب و با شئونات اسلامی و عدم همراه داشتن اشیا و زیورآلات قیمتی

Logo

موسسه جشنواره ها و مناسبت های کیش از سال 1393 بعنوان بازوی اجرایی معاونت گردشگری در جهت ارتقا صنعت گردشگری کیش و کیفی نمودن جشنواره ها ، کنسرت ها و رویدادهای کیش در چهارچوب ضوابط و استانداردهای مد نظر سازمان منطقه آزاد کیش فعالیت خود را آغاز نموده است.

تماس با ما

موسسه جشنواره ها و مناسبتهای کیش
جزیره کیش - میدان ساحل - بلوار ساحل (شرقی) - تالار شهر کیش
تلفن: 44422140-076
        076-44421136
        076-44420174
پست الکترونیکی: info@tourismkish.com